לשיחה עם יועץ לימודים: 1-800-300-032

מועמדים לתואר ראשון (B.Sc)

ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ סמסטר ב' פתוחה עד לתאריך 05.03.2020

נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"א

 שימו לב, נפתחת מכינה בסמסטר ב' למועמדים בטווח המתנה,  לפרטים נוספים יש לפנות למזכירות החוג

 

 

*יש אפשרות להירשם לסמסטר חורף וסמסטר אביב

 

ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ סמסטר ב' פתוחה עד לתאריך 05.03.2020

נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"א

 שימו לב, נפתחת מכינה בסמסטר ב' למועמדים בטווח המתנה,  לפרטים נוספים יש לפנות למזכירות החוג

 

 

*יש אפשרות להירשם לסמסטר חורף וסמסטר אביב

 

מטרת הלימודים

מטרת החוג היא להכשיר אנשי מקצוע בתחום מערכות המידע. תפקידם של אנשי מערכות המידע הוא לנתח ולאפיין את צרכי מערכות המידע של הארגון, לתרגמם לפתרונות טכנולוגיים, ולעסוק במימוש, הטמעה, וניהול של פתרונות אלה. אנשי מערכות המידע פועלים הן במסגרת מחלקות ייעודיות בארגון, הן במסגרת מחלקות המשתמשים והן כיועצים.

בחוג למערכות מידע בתואר ראשון מספר מסלולי לימוד:

הבחירה היא בין מסלול חד חוגי במערכות מידע לבין מסלול דו חוגי. שני המסלולים הם תלת-שנתיים. במסלול החד חוגי תכנית הלימודים במערכות מידע היא עשירה יותר ומקנה לסטודנט יידע עמוק יותר בתחום. בוגר מסלול זה יהיה מוכן יותר לעבודה במערכות מידע. המסלול הדו חוגי מכיל את כל הקורסים ההכרחיים למי שיועסק כאיש מערכות מידע ומאפשר לימוד בחוג נוסף. כך למשל בוגר דו חוגי שהחוג השני שלו הוא כלכלה יהיה מוכן טוב יותר לתעסוקה במערכות המידע בענף הפיננסים, בוגר עם חוג שני של מדעי המחשב יהיה תכנת טוב יותר. אפשרות נוספת שמתאפשרת במסלול הדו חוגי היא שילוב לימודים למטרת תעסוקה במערכות מידע עם לימודים למטרת התפתחות אישית בחוג כל שהוא: מדעי הרוח, אומנות ועוד.

תנאי קבלה

  • סכם מתמטי משוקלל 670
  • מתמטיקה בבגרות: 4 יחידות בציון 80 ומעלה או 5 יחידות בציון 70 ומעלה
  • רמת פטור בעברית (יע"ל 120)
    תנאי קבלה מיוחדים לתכנית מדעי הנתונים :
  • סכם מתמטי משוקלל 690
  • מתמטיקה בבגרות 4 יחידות בציון 90 ומעלה או 5 יחידות בציון 80 ומעלה
  • רמת פטור בעברית (יע"ל 120)

לתשומת לבכם:

מסלולי מעבר

אפיק מעבר מהחוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה:

קבלתו של תלמיד על סמך לימודים אקדמיים קודמים בחוג לסטטיסטיקה תישקל אם הממוצע שלו בתום שנה א' הינו 85 לפחות במקצועות הבאים: אינפי א', אינפי ב', מבוא להסתברות, מבוא לסטטיסטיקה ואלגברה לינארית. תינתן עדיפות למועמדים בעלי ההישגים הגבוהים. המועמד שיתקבל יידרש להשלים את קורסי שנה א' אותם לא למד (ואולי אף לחזור על קורסים), בהתאם לתכנית הלימודים של החוג למערכות מידע.

אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה:

קיים אפיק מוסכם לסטודנטים המתחילים את לימודיהם  ועוברים לחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה.

שאלות נפוצות

מה ההבדל בין הלימודים בחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה ללימודים באוניברסיטאות אחרות?

בתחום מערכות המידע יש הבדלים ניכרים בין המסלולים באוניברסיטאות השונות. המסלול שלנו הוא תלת-שנתי, מקנה תואר B.Sc, ומאפשר שילוב עם דיסציפלינות שונות (תואר דו-חוגי). מומלץ לבחון את המסלולים השונים המוצעים ע"י החוג לתואר ראשון כאן.

 

מה ההבדל בין תואר במערכות מידע ותואר במדעי המחשב?

תואר במערכות מידע מתאים לאנשים שרוצים לעבוד בסביבה ממחושבת, המתחשבת בגורמים אנושיים וארגוניים. מתאים גם למי שרוצה לעסוק בתכנות. הלימודים מתמקדים בפיתוח תכנה ובסיסי נתונים ובאפיון צרכי משתמשים וארגונים. נושאי הלימוד מגוונים וכוללים: מסדי נתונים, כריית נתונים, בינה מלאכותית, אפיון וניתוח דרישות ועוד. הלימודים במדעי המחשב מתמקדים יותר בתיאוריה,  מתמטיקה, ובתכנות, ופחות באפיון וניתוח הסביבות עבורן תפותח ובהן תוטמע מערכת המידע.

 

מה משמעות התואר הדו-חוגי?

מערכות מידע הינו מקצוע בין-תחומי. התואר הדו-חוגי מאפשר שילוב לימודי מערכות מידע עם תחום נוסף, כדוגמת כלכלה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, תקשורת ועוד. במסלולים הדו-חוגיים לומד הסטודנט כ- 60 נקודות בכל חוג, על-פי תכנית לימודים מתואמת.

 

מה משמעות התואר  .B.Sc?

תכניות לימודים, כמו זו של מערכות מידע, להן אופי מדעי מעניקות תואר Bachelor of Science או בקיצור B.Sc. זהו אינו תואר ארבע שנתי הנדסי, אלא תואר מדעי תלת שנתי, בשונה מתואר לא-מדעי תלת שנתי - 

(Bachelor of Art (BA התואר נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) בהתאם לאופי התוכנית.

 

התחלתי ללמוד באוניברסיטה אחרת או בחוג אחר. האם אוכל לעבור ללמוד מערכות מידע?

לחוג למערכות מידע מספר מסלולי מעבר מוסדרים (עליהם ניתן לקרוא ב"מסלולי המעבר"). לבקשות פרטניות יש לפנות למזכירות החוג .

 

במה אוכל לעסוק עם התואר במערכות מידע?

ניהול מוצר, בינה עסקית (BI), ניהול מסדי נתונים (DBA),פיתוח והנדסת תוכנה, בדיקות תוכנה, אפיון מערכות, ניהול טכני ותחזוקה, ניתוח מערכות, יישום והדרכה ועוד. ממולץ להתבונן בסקר שכר ההייטק המעודכן.